środa, 22 kwietnia 2020

PRZEDSZKOLE

DZIEŃ DOBRY !!!

Dzisiaj ćwiczymy

  • Koordynacja oko-ręka.
  • Stymulacja wzrokowa, proprioceptywna i przedsionkowa.
  • Motorykę dużą
Na dzisiejsze zajęcia będzie potrzebne piórko....


Zabawa dla Oskarka 😊

Jak się bawić

  • Pokaż dziecku jak ułożyć dłonie, żeby złapać powoli spadajace piórko. Dmuchaj w nie delikatnie. Niech dziecko spróbuje je złapać. Pomagaj mu na tyle, na ile to konieczne.
  • Zamieniajcie się rolami dmuchającego i łapiącego.  

Usprawnimy troszeczkę motorykę małą ✋
  • Kreślenie dużych swobodnych ruchów:­ 
    • jedną rękaw powietrzu
    • na dywanie­ przy użyciu obu rąk jednocześnie, np. w kształcie torów kolejowych, fal, okien, ślimaków.
    3. Wykonywanie drobnych ruchów palcami: 
  • spacerowanie palcami po stole,
  •  naśladowanie gry na fortepianie jedną ręką i obiema rękami
  • odtwarzanie rytmu padającego deszczu. 
Czarku i Oliwierze to zadania dla Was 
 Usprawniamy motorykę dużą..... 😊


  1. Chodzenie na czworakach – Pokazujemy dziecku, jak wygląda chodzenie na czworakach, ustalamy odległość marszu i każ im przejść ustalone odległości 5 razy, np. do końca pokoju i z powrotem.  Można dla ułatwienia nakleić taśmę wzdłuż której mają „czworakować” – to ułatwi pracę. (Możemy ułożyć ścieżkę z szarf lub skakanek). 
  2.  Pełzanie na kolanach i przedramionach – Oznacza to, że  dziecko posuwa się na zmianę na prawym kolanie i lewym przedramieniu i odwrotnie. Procedura jak w pkt. 1 – w kolejnych punktach także.
  3. Pełzanie na brzuchu – Polega na posuwaniu się na brzuchu przez podkurczanie na zmianę nogi kolanem na zewnątrz z wysuwaniem przeciwnego ramienia w przód.
  4. Pełzanie na przedramionach i palcach stóp – Dziecko opierają ciężar ciała na przedramionach i palcach i w ten sposób poruszają się w przód. Zmniejsz odległość lub ilość powtórzeń. W zależności od możliwości fizycznych dziecka.  Nagradzaj i motywuj pozytywnie – nawet gdy ćwiczenie nie wychodzi – chwal za entuzjazm.
  5. Pełzanie z kijem – a) Pełzanie na brzuchu z trzymaniem kija w jednej ręce i oparciem go na przedramieniu. b) Jak poprzednio, z trzymaniem kija w obu dłoniach i posuwaniem się na łokciach. Kij długości ok. 50-60 cm.
  6. Padanie w marszu lub w biegu – Wychylenie tułowia w przód, klęk na kolanie nogi wykrocznej z jednoczesnym oparciem dłonią o ziemię, a następnie oparcie się drugą ręką i położenie się na brzuchu.
  7. Powstań – a) Ułożenie dłoni na wysokości barków, podkurczenie kolana jednej nogi, podpór na rękach i powstanie. b) Zgięcie/podkurczenie nóg jak do przysiadu podpartego.
 Po ciężkich ćwiczeniach czas na relaks........ 😊

1. Masaż dociskowy rąk i nóg różnymi fakturami.

Masujemy ciało dziecka (ręce, nogi, plecy) w sposób dociskający różnego rodzaju fakturami (twarde, szorstkie, kolczaste).

2. Masaż wyciszający – wałkowanie, ostukiwanie, dociskanie.

Dziecko leży na brzuchu. Zaczynając od pleców przesuwamy po całym ciele dziecka wałkiem (może być wałek kuchenny owinięty ręcznikiem) w kierunku stóp. Następnie ostukujemy dłońmi całe ciało. Na koniec dociskamy wałkiem całe ciało dziecka.

Muzyka relaksacyjna 
 https://www.youtube.com/watch?v=Y2qzY9Y0ONQ

PAMIĘTAJ!!!!
Nagradzaj i motywuj pozytywnie – nawet gdy ćwiczenie nie wychodzi – chwal za entuzjazm.

Miłej zabawy!!! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz